08.01
Piątek
Otrzymaliśmy prośbę o wsparcie i przeprowadziliśmy briefing z klientem na temat stanowiska.
11.01
Poniedziałek
Utworzyliśmy 3-osobowy zespół projektowy – 1 project manager + 2 rekruterów IT i zorganizowaliśmy „Sprint planning meeting”, na którym określiliśmy cel sprintu, najlepszą strategię osiągnięcia tego celu oraz harmonogram sprintu.
Na podstawie strategii zespół uzgodnił konkretne zadania, które zostały dodane do backlogu i przypisane do odpowiednich osób – zespół decyduje o wyborze zadań.
13.01
Środa
Zespół spotkał się na „Daily Scrum”, podczas którego dokonaliśmy przeglądu postępów w stosunku do celu, omówiliśmy wyzwania projektowe, podzieliliśmy się dalszymi pomysłami i wyciągniętymi wnioskami.
Wyjaśnienie: chociaż sam pomysł, aby „Daily” nie odbywał się codziennie (jak sama nazwa wskazuje) wydaje się kontrowersyjny, w trakcie eksperymentów zespół rekrutacyjny zdecydował się na spotkania co drugi dzień. Wynika to po części z faktu, że w Team Up jedna osoba bierze udział w maksymalnie 3 projektach jednocześnie, co spowodowałoby spiętrzenie liczby spotkań, gdyby odbywały się one codziennie.
18.01
Poniedziałek
Zespół przeprowadził przegląd sprintu, podczas którego zweryfikowaliśmy osiągnięcie celu sprintu i uzgodniliśmy, że musimy przeprowadzić kolejny sprint, aby w pełni osiągnąć cele. Dlatego cały cykl został powtórzony w następnym tygodniu. Po pierwszym przeglądzie lider projektu poinformował klienta o akceptacji oferty przez kandydatów i sytuacji rynkowej.
25.01
Poniedziałek
Podczas przeglądu drugiego sprintu zdecydowano, że pipeline kandydatów jest dobry i zakończyliśmy aktywny sourcing. Przygotowaliśmy i wysłaliśmy do klienta nasz standardowy raport z dwóch sprintów, w którym przedstawiliśmy nasze działania, wyzwania, wyniki i raport rynkowy.
Rezultat: podczas dwóch sprintów rekrutacyjnych (łącznie 2 tygodnie) wysłaliśmy do klienta 6 profili kandydatów, z których 4 zostało zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną. Jeden z nich otrzymał ofertę pracy i został zatrudniony.